Quick contact: office@katowice2020.eu 

Katowice - Host City

Ministry of Sport of the Republic of Poland

Silesian Chess Federation

ecu logo 4

fide logo

Press release no. 6

Radosław Wojtaszek nie zagra o medale Mistrzostw Europy w szachach błyskawicznych w Katowicach. Polak przegrał w 1/8 finału imprezy z Niemcem Georgiem Meierem. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa impreza odbywa się w trybie online.


 

– Szkoda, bo miałem ostatnią rozgrywkę, która decydowała o awansie, pod kontrolą i nic nie wskazywało na to, że przegram w tej partii. Od jej startu miałem przewagę, ale zrobiłem dwa głupie błędy, które spowodowały, że przegrałem i odpadłem z zawodów. Szkoda, bo szczególnie po piątkowym zwycięstwie liczyłem na dużo, dużo więcej – mówi Wojtaszek.

W niedzielnych półfinałach zagrają Łotysz Aleksiej Szyrow z Niemcem Matthiasem Bluebaum i Anglik Gawain Jones z Czechem Davidem Navarą. Ten ostatni to wieloletni zawodnik klubu WASKO Hetman GKS Katowice i wielokrotny medalista szachowej ekstraligi. Organizację zawodów wsparły miasto Katowice, Ministerstwo Sportu i firma Mokate.

Wojtaszek był ostatnim Polakiem, który uczestniczył w Mistrzostwach Europy. Pozostali odpadli w eliminacjach, a wielkiego pecha miał Jak Krzysztof Duda, który z powodów technicznych musiał wycofać się już po pierwszej rundzie.

Finałowe starcia rozpoczną się w niedzielę o godz. 20 – najpierw odbędą się półfinały, a następnie mecz o trzecie miejsce i wielki finał. Kibice mogą śledzić rywalizację najlepszych zawodników m.in. na oficjalnej stronie internetowej mistrzostw www.katowice2020.eu, w aplikacji lub na stronie sport.tvp.pl oraz na kanale twitch.tv/infoszach.

Radosław Wojtaszek: "Nic nie wskazywało, że przegram rozgrywkę..."

Official logo

European Blitz Online Chess Championship

Contact information

SILESIAN CHESS FEDERATION
UL. 1 MAJA 24, 40-287 KATOWICE
OFFICE@KATOWICE2020.EU
MEDIA CONTACT:
MEDIA@KATOWICE2020.EU

 

European Online Blitz Chess Championship 2020. All Rights Reserved | Created and implemented by Michał Grabowski

Search