Quick contact: office@katowice2020.eu 

Katowice - Host City

Ministry of Sport of the Republic of Poland

Silesian Chess Federation

ecu logo 4

fide logo

Press release no. 5

Radosław Wojtaszek wygrał turniej eliminacyjny Mistrzostw Europy w szachach błyskawicznych w Katowicach i jako jedyny z Polaków awansował do czołowej szesnastki. W turnieju nie gra już Jan Krzysztof Duda, który z powodów technicznych musiał się wycofać. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa impreza odbywa się w trybie online.


 – Przede wszystkim cieszę się, że mistrzostwa się odbywają, bo nie jest łatwo w tych czasach zorganizować zawody dla tak wielu uczestników. Moim celem było wejście do szesnastki, bo cała zabawa tak naprawdę zaczyna się od soboty. O ile w piątek można było odrobić jakieś straty, tak od soboty ten margines błędu się zmniejsza – mówi Wojtaszek.

– Radosław Wojtaszek spisał się wyśmienicie, wyprzedzając wszystkich przeciwników. Ale oprócz tego bardzo cieszymy się z dobrych wyników wielu polskich juniorów, którzy dzięki dzikim kartom przyznawanym przez organizatorów, mieli możliwość rywalizowania z uznanymi zawodnikami – mówi Łukasz Turlej, wiceprezydent Międzynarodowej Federacji Szachowej. Organizację zawodów wsparły miasto Katowice, Ministerstwo Sportu i firma Mokate.

Niestety, w turnieju nie gra już Jan Krzysztof Duda, który z powodu kłopotów technicznych musiał wycofać się z rywalizacji. – Bardzo mi przykro z tego powodu, bo bardzo liczyłem na udany start. Gratuluję Radkowi Wojtaszkowi awansu i trzymam za niego kciuki – mówi Duda.

W sobotę rywalizacja szesnastu najlepszych szachistów piątkowych eliminacji rozpocznie się o godz. 20, a zawodnicy rozegrają 1/8 i 1/4 finału. Z kolei na niedzielny wieczór – również od godz. 20 – zaplanowano półfinały oraz mecze medalowe. Kibice mogą śledzić rywalizację najlepszych zawodników m.in. na oficjalnej stronie internetowej mistrzostw www.katowice2020.eu, w aplikacji lub na stronie sport.tvp.pl oraz na kanale twitch.tv/infoszach.

Radosław Wojtaszek: "Cała zabawa zacznie się jutro..."

Official logo

European Blitz Online Chess Championship

Contact information

SILESIAN CHESS FEDERATION
UL. 1 MAJA 24, 40-287 KATOWICE
OFFICE@KATOWICE2020.EU
MEDIA CONTACT:
MEDIA@KATOWICE2020.EU

 

European Online Blitz Chess Championship 2020. All Rights Reserved | Created and implemented by Michał Grabowski

Search