Quick contact: office@katowice2020.eu 

Katowice - Host City

Ministry of Sport of the Republic of Poland

Silesian Chess Federation

ecu logo 4

fide logo

Anglik Gawain Jones wygrał organizowane w Katowicach Mistrzostwa Europy w szachach błyskawicznych. Najlepszy z Polaków Radosław Wojtaszek turniej zakończył w 1/8 finału. Imprezę, ze względu na ograniczenia związane z sytuacją epidemiczną, zorganizowano w trybie online.

Previous Next

Ponad dwa tysiące uczestników, w tym blisko pięciuset zawodników w turnieju głównym, weźmie udział w Mistrzostwach Europy w szachach błyskawicznych, które rozpoczną się w piątek w Katowicach. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią wirusa SARS-Cov-2 impreza odbędzie się w trybie online, a centrum dowodzenia będzie w Katowicach.

Radosław Wojtaszek nie zagra o medale Mistrzostw Europy w szachach błyskawicznych w Katowicach. Polak przegrał w 1/8 finału imprezy z Niemcem Georgiem Meierem. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa impreza odbywa się w trybie online.

Previous Next

Mam dobre skojarzenia ze Spodkiem, bo w 2017 roku zostałem tu wicemistrzem Europy – mówi Jan Krzysztof Duda, szachowy arcymistrz, jeden z faworytów rozpoczynających się w piątek Mistrzostw Europy w szachach błyskawicznych w Katowicach. W imprezie, która odbędzie się w najbliższy weekend, udział weźmie ponad dwa tysiące europejskich szachistów, a centrum dowodzenia imprezy będzie w Katowicach.

Radosław Wojtaszek wygrał turniej eliminacyjny Mistrzostw Europy w szachach błyskawicznych w Katowicach i jako jedyny z Polaków awansował do czołowej szesnastki. W turnieju nie gra już Jan Krzysztof Duda, który z powodów technicznych musiał się wycofać. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa impreza odbywa się w trybie online.

Previous Next

– Do samego końca liczyliśmy, iż uda nam się zorganizować w Katowicach mistrzostwa Europy w szachach błyskawicznych w formie tradycyjnej, ale jesteśmy zmuszeni, by przyjąć wersję online. Jest to rozwiązanie bardzo innowacyjne, szachy dzięki nowym technologiom mają tę alternatywę, z której nie mogą skorzystać inne dyscypliny sportowe – mówi Łukasz Turlej, wiceprezydent Światowej Federacji Szachowej. W imprezie, która odbędzie się w dniach 18-20 grudnia, udział weźmie ponad dwa tysiące europejskich szachistów, a centrum dowodzenia imprezy będzie w Katowicach.

64 polskich szachistów bierze udział w Mistrzostwach Europy w szachach błyskawicznych, które rozpoczęły się w piątek wieczorem w Katowicach. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią wirusa SARS-Cov-2 impreza odbywa się w trybie online.

Official logo

European Blitz Online Chess Championship

Contact information

SILESIAN CHESS FEDERATION
UL. 1 MAJA 24, 40-287 KATOWICE
OFFICE@KATOWICE2020.EU
MEDIA CONTACT:
MEDIA@KATOWICE2020.EU

 

European Online Blitz Chess Championship 2020. All Rights Reserved | Created and implemented by Michał Grabowski

Search